Dzień Otwary w Naszej Szkole!

Wbrew pozorom, dzieci i młodzież nudzić się mogą nie tylko w porze deszczu. Częstym problemem trapiącym społeczność uczniowską jest brak ciekawej oferty zajęć pozaszkolnych. Od września do czerwca w Szkole Podstawowej w Lubiewie  realizowany był projekt pod nazwą „Aktywnie – Kreatywnie”, dzięki któremu uruchomiono ciekawe i rozwijające warsztaty dodatkowe dla dzieci i młodzieży.
W ramach przedsięwzięcia  uczniowie mogli skorzystać z szeregu zajęć, m.in. szachowych, teatralnych, regionalnych, kreatywnych,  dziennikarskich, sensorycznych, kulinarnych, tanecznych, a także zajęć z eksperymentowania . Wszystko to dzięki Stowarzyszeniu na Rzecz Szkoły w Lubiewie „Szkoła z pomysłem”, które pozyskało  24 000zł dotacji z Fundacji PZU . Celem projektu było rozbudzanie w uczniach ciekawości świata, pasji i aktywności.  Do udziału w warsztatach i zajęciach zgłosiło się ponad 100 uczniów. Rezultaty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Podczas gali podsumowującej projekt cała społeczność szkolna, rodzice i zaproszeni goście mogli podziwiać kreatywność uczestników podczas zumby, przedstawień teatralnych  czy pokazów chemicznych. Uczestnicy zajęć regionalnych i  kreatywnych prowadzili warsztaty dla chętnych, polegające na malowaniu  na stretchu, praniu ręcznym w balii  czy też pisaniu gęsim  piórem. Niebywałe jest to, że  30 uczniów nauczyło się gry w szachy.  Dzięki programowi „ Z Fundacją PZU po lekcjach” nasze dzieciaki miały świetną rozrywkę przez cały rok szkolny, a przy tym wiele się nauczyły. Przedsięwzięcie rozbudziło w uczniach ciekawość świata, pasję i aktywność, a przy tym poprawiło standard nauczania i rozwinęło talenty uczniów.

 

 

Post Author: szkolazpomyslem