„Aktywnie – Kreatywnie z Niepełnosprawnymi”

W Szkole Podstawowej w Lubiewie realizowany był projekt „Aktywnie – Kreatywnie z Niepełnosprawnymi” w ramach współpracy z PZU Fundacją. Obejmował zajęcia plastyczne dla uczniów klas IV – VI. Celem zajęć było:

– rozwijanie wyobraźni twórczej, kreatywnego myślenia i działania,

– świadome wybieranie w samodzielnych działaniach różnorodnych technik plastycznych oraz narzędzi,

– umiejętne dobieranie różnych materiałów i środków wyrazu,

– realizowanie w różnych działaniach własnego pomysłu,

– urozmaicenie proponowanych zadań dostosowanych do różnych możliwości poszczególnych uczniów,

–  poznanie różnych form sztuki.

Podczas zajęć uczniowie wykonywali ozdoby na różnorodne święta, dekorowali szkołę wykonanymi pracami, projektowali i stworzyli kartki świąteczne dla sponsorów i przyjaciół szkoły, brali udział w konkursach plastycznych. Poprzez zabawę i działanie praktyczne dzieci przygotowywały się do świadomego udziału w kulturze.

Post Author: szkolazpomyslem