„Poznaj i integruj”

W ramach prowadzonych zajęć „Poznaj i integruj” od września 2019 roku uczymy się poprzez zabawę, ćwiczenia, dyskusje, krąg uczuć, prace w grupach, parach, własną aktywność

  • rozpoznawać swoje emocje i dobrze nimi zarządzać,
  • okazywać troskę, szacunek i zainteresowanie innym,
  • budowania i rozwijania pozytywnych relacji z innymi poprzez świadomość swoich mocnych stron,
  • konstruktywnego rozwiązywania konfliktów i problemów własnych
  • jak  skutecznie radzić sobie w trudnych sytuacjach,
  • jak żyć zdrowo, wybierać to co dla nas dobre i bezpieczne.

Przed Świętami Bożego Narodzenia okazując szacunek, życzliwość oraz ucząc się poszanowania innych wysłuchaliśmy opowiadania przeczytanego przez p. Halinę Chilewską pt.  „ Ciepłe i puchate”, a potem za pomocą ćwiczenia „pajęczyna”  złożyliśmy sobie ciepłe i serdeczne życzenia świąteczne. Na zajęciach wytworzyła się pomiędzy nami ciepła, rodzinna atmosfera.  Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach współpracy z Fundacją PZU „Młodzi niepełnosprawni – sprawni z Fundacją PZU” projektu pt. „Walczymy dla Walczących”.

 

 

 

Post Author: szkolazpomyslem