Wyjazd do stadniny konnej w Wymysłowie

Dnia 10.11.2018 roku mieliśmy okazję pojechać do Dworku w Wymysłowie (gmina Tuchola) gdzie znajduje się Stadnina Konna. Udział w zorganizowanej wycieczce przez Stowarzyszenie na Rzecz Szkoły w Lubiewie „Szkoła z pomysłem” w ramach projektu „AKTYWNIE-KREATYWNIE Z NIEPEŁNOSPRAWNYMI” brali uczniowie Szkoły Podstawowej w Lubiewie, którzy posiadają orzeczenie o niepełnosprawności. Jazda konna dla tych dzieci była metodą rehabilitacji ruchowej. Jest jedną z wielu form rehabilitacji wieloprofilowej połączonej ze świetną zabawą i wspólnym spędzaniem czasu. W wycieczce uczniom towarzyszyli również rodzice, którzy dzielnie wspierali swoje dzieci w podjęciu decyzji jazdy na koniu. Pieniądze na wyjazd uzyskaliśmy dzięki PZU Fundacji. To dzięki PZU Fundacji wkrótce odbędzie się kolejny wyjazd zorganizowany również dla naszych podopiecznych.

Post Author: szkolazpomyslem